Rolety zewnętrzne (żaluzje zwijane) to praktyczny system, który chroni nas na trzy sposoby: doskonale izoluje termicznie, chroni prywatność i spokój, a także zapewnia skuteczną barierę antywłamaniową.
Rolety firmy Aluprof są wykonywane z wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich najwyższą jakość. Rolety zarówno w systemie podtynkowym, adaptacyjnym jak i nadstawnym są stworzone z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Zimą w znacznym stopniu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast, gdy świeci słońce, a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok dający odpoczynek zmęczonym oczom.
Rolety zewnętrzne natynkowe, zwane również adaptacyjnymi...
Rolety w systemach adaptacyjnych SK, SKE i SKP przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. W pierwszym przypadku polecane są systemy skrzynek półowalnych SKP, które stanowią doskonałe połączenie z elewacją lub systemy SK i SKE (wersja ze skrzynką ekstrudowaną), gdzie skrzynka ścięta jest pod kątem 45°.
Kurtynę rolety najczęściej stanowią profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej wypełnione pianką poliuretanową, posiadające specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. To sprawia, że cechują się one podwyższoną odpornością na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych. W ofercie dostępne są również cechujące się większą sztywnością i stabilnością profile wykonane z ekstrudowanego aluminium oraz profile tworzywowe. Systemy rolet adaptacyjnych mają możliwość integracji z moskitierą. Takie kompleksowe rozwiązanie gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed insektami latem, przy jednoczesnej ochronie wnętrza pomieszczeń prze utratą ciepła zimą.
Sterowanie roletami
Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.
1. Sterowanie ręczne (napęd ręczny) do tej pory był najbardziej popularnym, a zarazem wydawać by się mogło ekonomicznym rozwiązaniem, który wymaga jednak znacznie większego nakładu sił związanego z obsługą rolet. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów.
W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy:
• zwijacze na linkę lub pasek,
• kasety z przekładnią korbową odpowiednio na linkę lub pasek,
• korby,
• sprężyny.
Zwijacze ręczne stosuje się najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach.
2. Sterowanie elektryczne (napęd elektryczny) jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym i coraz bardziej przystępnym cenowo. Pancerz rolety jest podnoszony i opuszczany za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. Dzięki możliwością sterowania mamy do wyboru:
• sterowanie centralne – z jednego miejsca dla wszystkich rolet
• sterowanie indywidualne – z jednego miejsca dla jednej rolety.
Dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści pancerz rolety o ustalonej godzinie.
Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:
• sterowanie radiowe (bezprzewodowe) – nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota lub nadajnika naściennego. Ten typ sterowania pozwala nam na nieograniczoną możliwość konfiguracji.
• sterowanie przewodowe – możliwość obsługi rolety za pomocą przełącznika klawiszowego, kluczowego lub obrotowego (przełączniki mogą być z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań.
Siłowniki elektryczne wchodzące w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet.
• sterowanie inteligentne – za pomocą centrali Zenpro SmartControl sterowanie roletą czy bramą jest niezwykle proste i komfortowe. Sterownik ten pozwala na zarządzanie roletami za pomocą produktów mobilnych jak tablet czy smartfon z dowolnego miejsca. Zenpro SmartControl pozwala na grupowanie urządzeń mobilnych jak rolety, bramy, żaluzje fasadowe czy markizy umożliwia tworzenie zdarzeń czasowych oraz scen. Darmowa aplikacja z wygodnym i nowoczesnym interfejsem jest niezwykle przyjazna w użytkowaniu.
Na stronie wykorzystano materiały ze stron aluprof.eu. Treści są prawnie chronione.